- Kategorie
- Parametry
-
Materac do łóżka 175x180 / 180x175 cm do spania
Dzięki fachowej pomocy naszych konsultantów, nawet osoba zupełnie nie znająca się na materacach 175x180 cm i nie orientująca w tym temacie, zostanie właścicielem wygodnego modelu. Duża liczba rozmiarów, zróżnicowane warstwy zewnętrzne, dwa typy materacy... Daje to wiele możliwości, może jednak równocześnie powodować mętlik w głowie kupującego. Dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.
Czynniki decydujące o konkretnym modelu materaca 175x180 cm
Waga ciała to podstawowy parametr, o który zapyta nas konsultant. Dzięki niemu bowiem, wstępnie określi twardość materaca 175x180 cm. Bez problemu zrobimy to również samodzielnie, dzięki czterem kategoriom i przypisanych do nich wagom. Poniżej skala twardości materacy:
-
materace miękkie (waga poniżej 60 kg)
-
materace średnio twarde (waga pomiędzy 60 – 100 kg)
-
materace twarde (waga powyżej 100 kg)
-
materace bardzo twarde (waga powyżej 120 kg)
Mając już określoną twardość materaca 170x180 cm możemy przejść do kolejnego etapu, czyli zdecydować o tym, czy materac będzie piankowy czy sprężynowy. Ten pierwszy polecamy rozważać w przypadku zakupu materaca dla dziecka lub dla osoby lekkiej, ważącej nie więcej jak 60 kg. Materace piankowe są mniej odporne na intensywną eksploatację i duże ciężary niż materace 180x180 cm pocketowe.
Materac 175x180 cm piankowy a sprężynowy
Materace piankowe które posiadamy w ofercie wykonane są z pianki wysokoelastycznej HR. Pianka ta cechuje się zwiększoną gęstością wynoszącą 35 kg/m3. Jest sprężysta, odporna na wygniatanie. Ma porowatą strukturę, jest przewiewna. Materace piankowe mają właściwości antyalergiczne, nie gromadzą kurzu i roztoczy, nie namnażają się w nich chorobotwórcze drobnoustroje, bakterie i grzyby.
Materace pocketowe zbudowane są z cylindrycznych sprężyn, umieszczonych w osobnych kieszonkach. Mają dużą elastyczność punktową, amortyzują wszelkie ruchy. Materace kieszeniowe są trwałe i doskonale podpierają kręgosłup, dopasowują się do kształtów sylwetki, uginając się w miejscu, na które działa nacisk.